Dobra restauracja włoska Kraków

Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród licznych alternatyw, które oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. włoska restauracja bez glutenu Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, focaccia, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film