kasza jaglana z warzywami przepis

Dziś koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej także wypatruje się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie dużo artykułów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je o wiele poprawniej. Świetnym przykładem rzetelnego produkty jest kasza jaglana, która dawniej gościła na stołach niezwykle w szeregu przypadków a dziś niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana z warzywami przepisy

Na szczęście coraz więcej osób ceni jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to pytanie jest nadzwyczaj prosta – kasza jaglana to zupełnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to niezmiernie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej aniżeli stereotypową, słynną nam kaszę, bo nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu jakkolwiek jest tego godne, bowiem wrażenia smakowe są naprawdę fajne. Z jakiej przyczyny niemniej jednak powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niesłychanie dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny artykuł bądź trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj dobrym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, lecz nie jedynie, dostarcza bowiem także witaminy z grupy E, które wybitnie poprawiają pamięć i koncentrację a także wiele cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To perfekcyjny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza wybitnie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, skutkiem tego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, którym wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.